Foodin Herkkuisa 250 g
7,95 €
Varastossa
- 🚚 Edulliset toimituskulut
Toimituskulut alk. 4.90€ ja toimitus on ilmainen yli 69€ tilauksiin! - 📦 Nopeat toimitukset
Toimitamme arkipäivisin ennen klo 17:00 tehdyt tilaukset vielä samana päivänä eteenpäin. - ❤️ Bonusta ostoksistasi
Saat tilatessasi 5% bonuskoodin myös seuraavaa tilaustasi varten.
EAN: 6430051825330
Kuvaus
HASSELPÄHKINÄ-RAAKASUKLAALEVITE HERKUTELLA ON TODELLINEN SUKLAAUNELMA
Foodinin versio klassikkolevitteestä on täynnä kestävää kehitystä tukevia, luonnon omia ainesosia, kuten raakasuklaata, hasselpähkinää, kookossokeria, kaakaovoita ja kookoksesta puristettua MCT-öljyä. Vegaaninen Herkutella hasselpähkinä-raakasuklaalevite ei sisällä lainkaan valkoista sokeria tai palmuöljyä, ja levite valmistetaan Suomessa Vaajakosken tehtaalla.
Herkutella-levite sopii aamiaispöytään kuin valettu. Sivele Herkutellaa paahtoleivän tai riisikakun päälle hitaana viikonloppuaamuna, ja nautiskele pähkinäisestä, suklaisesta, täyteläisestä mausta yhdessä vaikkapa luomukahvin kanssa. Jotkut sekoittavat nokareen Herkutellaa myös myslin ja puuron joukkoon, tai dippailevat siihen tuoreita hedelmiä ja marjoja
Mahdollisuudet leivonnassa ovat suorastaan loputtomat, ja pähkinäinen suklaalevite sopii makunsa puolesta niin makeiden ja täyteläisten kuin raikkaiden ja hedelmäistenkin jälkiruokien yhteyteen. Koristele sillä kakut, leivonnaiset, kuorruta keksit ja valuta piirakan päälle. Kokeile sivellä Herkutellaa esimerkiksi karamellisoitujen omenien tai kevyesti kypsennetyjen päärynöiden kuorrutteeksi.
Monikäyttöinen Herkutella hasselpähkinä-raakasuklaalevite soveltuu myös osaksi smoothieta, loppusilaukseksi herkulliseen jäätelöannoksen tai kontrastin vuoksi vaikkapa suolakeksin päälle! Herkutella sopii perinteisten suklaalevitteiden tapaan myös osaksi jälkiruokakastikkeita, mousseja ja muita kuohkeita ja kermaisia herkkuja. Herkutella on niin hyvää, että joskus lusikka eksyy purkkiin ihan vain itsekseen!
Säilytä huoneenlämmössä korkki suljettuna.
Pakattu tehtaassa, jossa käsitellään pähkinöitä (cashew-, para-, pekaani-, pistaasi-, macadamia-, hassel- ja saksanpähkinöitä) mantelia ja seesaminsiemeniä.
Sisältö: | HASSELPÄHKINÄ* (36%), kaakaojauhe*, kookossokeri*, kaakaovoi*, MCT-öljy* (kookoksesta*), vaniljauute*, auringonkukkalesitiini, merisuola. *=luomu |
---|---|
Valmistusmaa: | Suomi |
Pakkauskoko: | 250g |
Ravintosisältö per 100g: | Energia:2303kJ/ 551kcal Rasva: 45g -josta tyydyttyneet: 14g Hiilihydraatit: 31g -joista sokereita: 28g Proteiini: 4,6g Suola: 0,2g |
Lisätiedot
Paino | 0,25 kg (kilogramma) |
---|
Kilohinta | 31.8 € |
---|
Vain kirjautuneet asiakkaat -jotka ovat ostaneet tuotteen- voivat kirjoittaa tuotearvion.
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.