Foodin Lakritsitaatelipatukka Suklaa 35g
1,19 €
Varastossa
- 🚚 Edulliset toimituskulut
Toimituskulut alk. 4.90€ ja toimitus on ilmainen yli 89€ tilauksiin! - 📦 Nopeat toimitukset
Tilaukset, jotka tehdään ennen klo 14:00, lähetetään usein vielä samana päivänä. - ❤️ Bonusta ostoksistasi
Saat tilatessasi 5% bonuskoodin myös seuraavaa tilaustasi varten.
EAN: 6430048238631
Kuvaus
Lakritsitaatelipatukka suklaa – täydellinen yhdistelmä suosikkiherkkuja!
Foodinin suosittu lakritsitaatelipatukka on nyt saatavilla herkullisesti raakasuklaalla kuorrutettuna! Tuotteen idea syntyi työntekijöiden keskuudessa, jotka inspiroituivat yhdistämään kaksi suosikkiaan – lakritsitaatelin ja raakasuklaan – täydelliseksi makuelämykseksi. Tämä herkku valmistetaan 100 % luonnon omista raaka-aineista ilman ylimääräisiä lisäaineita, kuten lisättyä sokeria tai säilöntäaineita.
Patukat valmistetaan Suomessa ja ne tuotetaan aurinkoenergialla. Yksinkertaiset ainesosat, kuten taatelit, lakritsijauhe, ripaus merisuolaa ja raakasuklaa, yhdistyvät herkulliseksi patukaksi, jonka musta väri saadaan kasvihiilestä. Jokainen patukka tarjoaa aidosti paremman herkun ilman öljyjä, viljaa tai tärkkelystä.
Nauti herkusta hyvällä omallatunnolla ja ota se mukaasi metsäretkille tai arjen kiireisiin. Tämä patukka on täydellinen valinta kaikille lakritsin ystäville!
Kokeile myös muita herkullisia makuja, kuten Lakritsitaatelipatukka Sitruuna, jossa lakritsin ja sitruunan raikas yhdistelmä vie kielen mennessään.
Huomioithan: Tuote saattaa sisältää jäämiä taateleiden kivistä. Säilytä tuote kuivassa ja viileässä paikassa.
Lisätiedot
Paino | 0,035 kg (kilogramma) |
---|
Kilohinta | 34 € |
---|
Hyvää.
Mielestäni paras Foodinin taatelipatukoista!
Ihana uutuus, joka maistuu niin hyvälle!